Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Grupa przestępcza stanie przed sądem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Grupa przestępcza stanie przed sądem

Maciej Pietraszczyk
11.06.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki we Włodawie, współpracując z funkcjonariuszami z PSG w Sławatyczach oraz z Wydziału Zabezpieczenia Działań NOSG w Chełmie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się przemytem przez zieloną granicę, produkcją i dystrybucją papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Część nielegalnie wyprodukowanych papierosów miała sfałszowane polskie znaki akcyzy, które miały umożliwić wprowadzenie towaru do legalnego obrotu.

Grupa działała od października 2018 roku do marca 2019 roku na terenie powiatu włodawskiego. Szacuje się, iż w tym okresie jej członkowie wprowadzili na rynek, nie mniej niż 43,5 tys. paczek papierosów o wartości ponad 600 tys. zł.

W sprawie zatrzymano pięciu obywateli RP. Prokurator trzem z nich postawił zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalne wytwarzanie papierosów, natomiast pozostałym dwóm kierowanie tą grupą, przemyt, dystrybucję oraz nielegalne wytwarzanie papierosów. Wobec trzech mężczyzn, Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące, a wobec pozostałych zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny.

 

zdj. Nadbużański OSG

  • Grupa przestępcza stanie przed sądem
    Grupa przestępcza stanie przed sądem
do góry