Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejne zatrzymanie członka międzynarodowej grupy przestępczej przemycającej nielegalnych migrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne zatrzymanie członka międzynarodowej grupy przestępczej przemycającej nielegalnych migrantów

Dorota Bołotowicz
07.05.2019

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca powiatu myślenickiego, który od ponad 8 lat ukrywał się przed organami ścigania.

Śledztwo prowadzone było przez funkcjonariuszy ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Polak podejrzany jest o udział w międzynarodowej grupie przestępczej, która zajmowała się przerzutem nielegalnych migrantów. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania,  po tym jak przyjechał do Polski na święta.

Zatrzymanemu prokurator przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, odpowiedzialnej za przemyt szlakiem bałkańskim na terytorium Polski oraz Niemiec nielegalnych migrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Jemenu.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W ramach śledztwa zatrzymano już 16 osób, z których 6 obecnie przebywa w areszcie.

zdj. Śląski OSG

do góry