Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Uciekał z kontrabandą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uciekał z kontrabandą

Dorota Bołotowicz
14.03.2019

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali uciekającego przed kontrolą kierowcę busa. Mężczyzna przewoził nielegalne papierosy warte ponad 445 tys. zł.

13 marca br. w gminie Suwałki funkcjonariusze Straży Granicznej wytypowali do kontroli samochód marki WV Caravella na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu  zamiast się zatrzymać, zawrócił i podjął próbę ucieczki. Natychmiast poinformowano patrol współdziałający, który ustawił na drodze blokadę. Prowadzący samochód próbował ją ominąć zjeżdżając z drogi na pole. W pojeździe znajdowały się znaczne ilości wyrobów tytoniowych. W części ładunkowej busa znajdowało się 32 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 445 tys. zł. Ponadto ustalono, że tablice rejestracyjne umieszczone na samochodzie były podrobione. Podczas przeszukania pojazdu ujawniono komplet oryginalnych litewskich tablic i nieoryginalnych polskich.

23-letni obywatel Litwy został zatrzymany. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Papierosy zabezpieczono w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Sejnach do czasu przekazania do Oddziału Celnego w Suwałkach.

zdj. Podlaski OSG

  • ujawnione papierosy
    ujawnione papierosy
  • ujawnione papierosy
    ujawnione papierosy
  • ujawnione papierosy
    ujawnione papierosy
do góry