Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podróżni z fałszywymi pieniędzmi na pokrycie kosztów pobytu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podróżni z fałszywymi pieniędzmi na pokrycie kosztów pobytu

Ewa Gajewska
27.12.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch podróżnych z Ukrainy, który przedstawił do kontroli granicznej fałszywe dolary. Miały to być wymagane środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu cudzoziemców w Polsce.

26 grudnia na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie do odprawy granicznej stawiło się dwóch obywateli Ukrainy. Oprócz dokumentów podróży – czyli paszportu biometrycznego - cudzoziemcy byli zobowiązani do przedstawienia funkcjonariuszom Straży Granicznej środków finansowych, niezbędnych do pokrycia kosztów pobytu w Polsce. Mężczyźni rzeczywiście okazali dolary, ale jak się okazało - banknoty były fałszywe i nie miały żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

Obaj obywatele Ukrainy w wieku 19 i 20 lat, zostali zatrzymani. Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu fałszywych środków płatniczych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

zdj. Nadbużański OSG

do góry