Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymany dzięki czujności mieszkańców pogranicza - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymany dzięki czujności mieszkańców pogranicza

Maciej Pietraszczyk
14.12.2018

Patrol straży granicznej z placówki w Hermanowicach zatrzymał 28-letniego obywatela Turcji, który pieszo przekroczył ukraińsko-polską granicę. Jego celem były Niemcy, tymczasem został już przekazany z powrotem na Ukrainę.

Cudzoziemiec został zatrzymamy 13 grudnia w przygranicznych Jaksmanicach koło Medyki, po informacji od mieszkańców tej miejscowości, że w okolicy kręci obcy mężczyzna.

Kilka dni wcześniej 28-letni obywatel Turcji samolotem przyleciał na Ukrainę, a następnie lokalnymi środkami dotarł w rejon przygraniczny. Zieloną granicę, poza przejściem granicznym, przekroczył pieszo koło Jaksmanic. Tu został zauważony przez mieszkańców, którzy zawiadomili Straż Graniczną. 
Imigrant był dobrze przygotowany do podróży. Miał przy sobie paszport oraz dowód osobisty wydane przez władze Turcji, a także kilkaset euro. Zeznał, że celem jego wyprawy był Berlin, gdzie na stałe mieszka jego rodzina.
Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz przekazany na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej. 

 

zdj. Bieszczadzki OSG

  • Zatrzymany dzięki czujności mieszkańców pogranicza
    Zatrzymany dzięki czujności mieszkańców pogranicza
do góry