Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Uciekł z miejsca kontroli granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uciekł z miejsca kontroli granicznej

Ewa Gajewska
04.12.2018

Straż Graniczna zatrzymała nietrzeźwego polskiego kierowcę. Mężczyzna nie zastosował się do poleceń, nie zatrzymał się do kontroli granicznej i zaczął uciekać stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia funkcjonariuszy SG.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Cieszynie w czasie tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. Kierowca wytypowanego do kontroli samochodu osobowego nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów kierowca został zablokowany i zmuszony do zatrzymania się przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz obserwujących zdarzenie kierowców samochodów ciężarowych. Okazało się, że kierujący pojazdem obywatel Polski był nietrzeźwy i poszukiwała go Policja.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

zdj. Śląski OSG

do góry