Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Syryjczyk z greckim dowodem osobistym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Syryjczyk z greckim dowodem osobistym

Ewa Gajewska
21.11.2018

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Syrii, który legitymował się przerobionym greckim dowodem osobistym.

Cudzoziemiec został zatrzymany 18 listopada na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice tuż po przylocie rejsowego samolotu z Aten. Podczas legitymowania podróżny okazał grecki dowód osobisty. Dokument ten figurował w bazie jako utracony. Ponadto w dowodzie wymieniona była fotografia.

W czasie przesłuchania mężczyzna podał swoje właściwe dane osobowe i przyznał, że jest obywatelem Syrii. W jego bagażu znaleziono oryginalny paszport syryjski. Za przerobiony grecki dowód osobisty Syryjczyk zapłacił 150 euro. Cudzoziemcowi przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy RP na podstawie przerobionego greckiego dowodu osobistego. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął postępowanie administracyjne, dotyczące wydania decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. Do zakończenia postępowania Syryjczyk przebywać będzie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

zdj. Straż Graniczna

do góry