Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Obywatel Wietnamu z cudzymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel Wietnamu z cudzymi dokumentami

Dorota Bołotowicz
13.06.2018

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali obywatela Wietnamu, który na podstawie cudzych dokumentów usiłował przekroczyć polsko-niemiecką granicę.

12 czerwca br. funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku w autokarze wyjeżdżającym z naszego kraju skontrolowali obywatela Wietnamu. Funkcjonariusze natychmiast zorientowali się, że przedstawione do kontroli dokumenty - wietnamski paszport oraz polska karta pobytu - nie należą do kontrolowanego cudzoziemca.

Mężczyzna został zatrzymany. 31-letni obywatel Wietnamu przyznał się do zarzucanego mu czynu posłużenia się cudzymi dokumentami i dobrowolnie poddał się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na jeden rok próby. Komendant Placówki SG w Świecku wydał cudzoziemcowi decyzję nakazująca mu opuszczenie terytorium naszego kraju oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen przez okres 1 roku.

 

do góry