Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Próbował skorumpować funkcjonariuszy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próbował skorumpować funkcjonariuszy

Ewa Gajewska
08.01.2018

38-letni obywatel Rumunii chciał przekupić funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu. 5 stycznia mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Chciał wręczyć łapówkę, żeby funkcjonariusze nie sprawdzali, co przewozi w ciężarowym volkswagenie.

Ciężarówka zjechała z promu przybyłego ze Szwecji. Gdy funkcjonariusze poprosili kierowcę o pokazanie załadunku, ten usiłował wręczyć dowódcy patrolu 300 koron szwedzkich. Miała to być gratyfikacja za odstąpienie od kontroli bagażu. Funkcjonariusze SG zabezpieczyli pieniądze jako dowód w sprawie próby korupcji.

Okazało się, że Rumun przewoził silniki zaburtowe, kompresory, piły tarczowe i spalinowe, kosiarki, spawarkę i ponton o łącznej wartości ponad 22 tys. zł. Wiele wskazywało na to, że sprzęt mógł być skradziony w Skandynawii. Mężczyzna nie miał żadnych dokumentów świadczących o zakupie przewożonych przedmiotów. Towar zabezpieczono do czasu ustalenia źródła pochodzenia.

Cudzoziemiec został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat, po czym został zwolniony.

zdj. Morski OSG

do góry