Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Obywatel Turcji z narkotykami i podrobionymi dokumentami będący nielegalnie w Polsce zatrzymany został przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel Turcji z narkotykami i podrobionymi dokumentami będący nielegalnie w Polsce zatrzymany został przez Straż Graniczną

Konrad SZWED
24.01.2023

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali obywatela Turcji, których posiadając fałszywe dokumenty chciał uchodzić za Bułgara. Ponadto podsiadał przy sobie narkotyki i przebywał w naszym kraju nielegalnie.

W sobotę 21 stycznia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali w Słubicach do kontroli auto osobowe na polskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem, jak się okazało podczas dalszych czynności, kierował 49-letni obywatel Turcji. Cudzoziemiec do kontroli okazał funkcjonariuszom bułgarski dowód osobisty oraz bułgarskie prawo jazdy. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że oba dokumenty podrobione zostały na wzór oryginalnych. Pogłębiona analiza wykazała, że mieli rację, ponieważ w dokumentach tych wadliwie zastosowano zabezpieczenia, które używane są w oryginalnych dokumentach. Cudzoziemiec przyznał się, iż oba dokumenty kupił w Bułgarii za 1500 dolarów.

Ponadto podczas zatrzymania i związanego z tym przeszukania, funkcjonariusze SG ujawnili, że cudzoziemiec miał przy sobie narkotyki, które starał się ukryć w opakowaniu po zabawce znajdującej się w czekoladowych jajkach. Podczas przeprowadzonego testu okazało się, że narkotyki te to metaamfetamina.

Wobec zatrzymanego obywatela Turcji funkcjonariusze SG przeprowadzili kontrolę legalności pobytu, która wykazała, że cudzoziemiec w naszym kraju przebywa nielegalnie.

Za posiadanie narkotyków i posługiwanie się podrobionymi dokumentami cudzoziemcowi przedstawione zostały zarzuty. Za te przestępstwa grozi mu kara w łącznym wymiarze nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

do góry