Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej z zarzutami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej z zarzutami

Paweł ŚNIEĆ
22.09.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Katowicach, zatrzymali kolejnego mężczyznę zamieszanego w handel tytoniem.

20 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali mieszkańca Szczecina, który wczoraj w Prokuraturze Krajowej w Katowicach usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 49-latek popełnił przestępstwo, polegające na sprowadzaniu, przewożeniu, przechowywaniu i wprowadzaniu do obrotu suszu tytoniowego. Naraził Skarb Państwa na straty prawie 2 mln zł. Prokurator Prokuratury Krajowej w Katowicach zastosował wobec mieszkańca Szczecina środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł.

Kolejny mężczyzna wchodzący w skład tej grupy stawił się na wezwanie prokuratora. Od czerwca do listopada 2018 r. naraził Skarb Państwa na straty ponad 7 mln zł.

Do 22 września 25 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlującej tytoniem. Mężczyźni z nielegalnego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób zamieszanych w nielegalny proceder.

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG

  • zatrzymany towar
    zatrzymany towar
do góry