Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej UWAGA: Komunikat dla kibiców udających się na mecze w ramach Mistrzostw Świata FIFA World Cup 2018 w Federacji Rosyjskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

UWAGA: Komunikat dla kibiców udających się na mecze w ramach Mistrzostw Świata FIFA World Cup 2018 w Federacji Rosyjskiej

Magdalena Tomaszewska
08.06.2018

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej apeluje do kibiców wyjeżdżających do Rosji na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej o odpowiednio wcześniejsze stawianie się do odprawy na drogowych przejściach granicznych. Odprawa podróżnych będzie odbywała się na wszystkich pasach odpraw. W dni meczowe, podczas wzmożonego ruchu, kibice jadący do Rosji będą odprawiani również na pasach wjazdowych do Polski (odwrócona odprawa).

Na stronie internetowej www.granica.gov.pl podróżni mogą sprawdzić za pomocą podglądu kamer jak wygląda natężenie ruchu na drogach dojazdowych oraz przejściach granicznych.

Uwaga: zgodnie z procedurami określonymi przez stronę rosyjską, kibic jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica.

Podróżni posiadający paszport i FAN-ID  będą mogli w okresie od 4 czerwca do 15 lipca wjechać do Rosji bez wiz i są zobowiązani do opuszczenia terytorium FR do 25 lipca.

Piłkarski turniej rozpocznie się na terenie Federacji Rosyjskiej 14 czerwca i potrwa do 15 lipca br. W Kaliningradzie zostaną rozegrane następujące mecze:

  • 16 czerwca: Chorwacja – Nigeria 
  • 22 czerwca: Serbia – Szwajcaria
  • 25 czerwca: Hiszpania – Maroko
  • 28 czerwca: Anglia – Belgia

Więcej informacji na temat warunków wjazdu, pobytu i wyjazdu z terytorium Federacji Rosyjskiej, znajdziecie Państwo na stronach internetowych:

 

do góry