Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego za udział w zorganizowanej grupie przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Dorota Bołotowicz
09.02.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali poszukiwanego przez organy ścigania mieszkańca Krakowa. Mężczyzna próbował oszukać funkcjonariuszy SG podając podczas kontroli dane innej osoby.

Dzisiaj (9.02.2018 r.), podczas kontroli autokaru relacji Berlin–Wrocław funkcjonariusze SG chcieli wylegitymowali mężczyznę, jednak okazało się, że nie posiada on przy sobie żadnych dokumentów. Polak chciał wprowadzić w błąd funkcjonariuszy SG i podał nieprawdziwe dane. Podczas weryfikacji okazało się, że 29-latek jest mieszkańcem Krakowa, poszukiwanym przez polskie organy ścigania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został zatrzymany. Najbliższe 3 lata spędzi za kratami. Za umyślne wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy SG ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł. Mężczyzna przewieziony został do Aresztu Śledczego w Lubsku.

do góry