Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Złota odznaka „Za opiekę nad zabytkami” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złota odznaka „Za opiekę nad zabytkami”

Magdalena Tomaszewska
08.02.2018

Dzisiaj (8.02.2018 r.) w siedzibie Departamentu Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się uroczystość wręczenia złotych odznak „Za opiekę nad zabytkami”. Zaszczytne wyróżnienie odebrał również przedstawiciel Straży Granicznej.

Odznaczenia, nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego, przyznano przedstawicielom służb mundurowych, instytucji kultury, prawnikom i muzealnikom zasłużonym w zwalczaniu przestępczości przeciwko zabytkom i prowadzeniu działalności prewencyjnej w zakresie ochrony zabytków.

W gronie wyróżnionych osób, które odebrały dziś odznaczenia z rąk wiceminister kultury prof. Magdaleny Gawin, był główny specjalista Zarządu Operacyjno-Śledczego KGSG Wojciech Krupiński, pełniący funkcję koordynatora Straży Granicznej ds. zwalczania przestępczości skierowanej przeciwko zabytkom. Wyróżnienie to jest również wyrazem uznania dla Straży Granicznej za zaangażowanie i udział w szeroko rozumianej ochronie zabytków przed zagrożeniami i przestępczością.

zdj.  KGSG

  • wręczenie odznaczenia
    wręczenie odznaczenia
  • wręczenie odznaczenia
    wręczenie odznaczenia
  • grono odznaczonych
    grono odznaczonych
do góry