Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Fikcyjne prawo jazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fikcyjne prawo jazdy

Magdalena Tomaszewska
12.01.2018

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku zatrzymali obywatela Egiptu, który prowadził pojazd na podstawie fikcyjnego prawa jazdy.

Wczoraj (11.01.2018 r.) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju pojazd marki Mercedes Sprinter. 41-letni obywatel Egiptu kierujący pojazdem okazał funkcjonariuszom międzynarodowe prawo jazdy. Ponieważ autentyczność dokumentu wzbudziła podejrzenie funkcjonariuszy, poddano go analizie, która potwierdziła, że kontrolowane prawo jazdy jest dokumentem fantazyjnym, czyli nie znajduje odpowiednika w istniejących i obowiązujący wzorach dokumentów.

Obywatel Egiptu ostał zatrzymany. Mężczyzna oświadczył, że dokument zakupił w internecie za kwotę około 250 zł. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny w wymiarze 1 500 zł oraz karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby. Za prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień cudzoziemca ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

 

do góry