Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zły dzień dla przemytników kradzionego sprzętu transportowego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zły dzień dla przemytników kradzionego sprzętu transportowego

Maciej Pietraszczyk
29.12.2017

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli sześć silników zaburtowych oraz dwa samochody marki BMW, które wcześniej zostały skradzione na terytorium Unii Europejskiej.

28 grudnia funkcjonariusze SG z Medyki współdziałając z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w rejonie stacji PKP w Medyce skontrolowali samochód osobowy marki Mercedes, którym kierował obywatel Ukrainy. W przestrzeni ładunkowej pojazdu funkcjonariusze znaleźli sześć silników zaburtowych. Odcięte razem z kłódkami łańcuchy oraz poprzecinane kable wskazywały, że urządzenia mogą pochodzić z kradzieży. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Podczas dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono, że silniki zostały skradzione na terytorium Szwecji. Ich łączna wartość to 100 tys. zł.

W tym samym dniu również na przejściu granicznym Medyce na kierunku wjazdowym do Polski strażnicy graniczni zatrzymali samochód osobowy marki BMW X6 o wartości 100 tys. zł. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu ustalono, że BMW zostało skradzione na terytorium Danii. Pojazdem kierował obywatel Ukrainy.

Kolejne kradzione BWM zostało w czwartek zabezpieczone przez funkcjonariuszy z PSG w Rzeszowie-Jasionce. Samochód na niemieckich numerach rejestracyjnych został zatrzymany do kontroli drogowej, prowadzonej przez strażników granicznych  w okolicach miejscowości Widełka (powiat kolbuszowski). Jak ustalili funkcjonariusze SG, BWM X5 zostało skradzione w Hiszpanii. Jego wartość to 25 tys. zł. Pojazdem kierował obywatel Polski.

Wszystkie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

 

zdj. Bieszczadzki OSG

  • Zły dzień dla przemytników kradzionego sprzętu transportowego
    Zły dzień dla przemytników kradzionego sprzętu transportowego
do góry