Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Pakistańczyk jednych dokumentów nie miał, a inne były fałszywe. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pakistańczyk jednych dokumentów nie miał, a inne były fałszywe.

Ewa Gajewska
28.12.2017

Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali obywatela Pakistanu. Cudzoziemiec nie posiadał dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy i posługiwał się fałszywym prawem jazdy.

26 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 24-letniego obywatela Pakistanu, wjeżdżającego do Polski Volkswagenem Passatem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada dokumentów uprawniających do wjazdu oraz pobytu na terytorium naszego kraju. Na dodatek cudzoziemiec okazał fałszywe międzynarodowe prawo jazdy. Różniło się ono od istniejących wzorów dokumentów. Pakistańczyk został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 1300 zł grzywny oraz karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby. Komendant Placówki SG w Świecku wydał decyzję zobowiązującą cudzoziemca do powrotu, orzekając jednocześnie o czasowym zakazie wjazdu na terytorium naszego kraju. Natomiast za nielegalne przekroczenie granicy oraz prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień Pakistańczyka ukarano mandatami karnymi.

zdj. Nadodrzański OSG

do góry