Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano luksusowe auto - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano luksusowe auto

Dorota Bołotowicz
22.12.2017

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali samochód marki Land Rover Range Rover Evoque o szacunkowej wartości 250 tys. zł.

Patrol Straży Granicznej zatrzymał wczoraj (21.12.2017 r.) do kontroli samochód marki Land Rover Range Rover Evoque. Pojazdem wypożyczonym w jednej z hiszpańskich firm podróżowali obywatele Rosji. Funkcjonariusze SG, aby sprawdzić legalność pochodzenia auta skontaktowali się z właścicielem wypożyczalni. Okazało się,   że pojazd nie może opuszczać terytorium Hiszpanii i miał być zwrócony 21 grudnia br. 30-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna zostali zatrzymani, a samochód zabezpieczono. Szacunkowa wartość auta to 250  tys. zł.

Ponadto mężczyzna do kontroli przedstawił paszport z zamieszczoną w nim włoską wizą. Po sprawdzeniu dokumentu okazało się, że cudzoziemiec wykorzystał już przysługujący mu limit dni pobytu na terytorium państw Schengen. W związku z powyższym, Komendant Placówki SG w Sejnach   wydał decyzję zobowiązującą obywatela Rosji do powrotu wraz z trzyletnim zakazem wjazdu na terytorium Polski.  

Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji obywatele Rosji zostali przekazani funkcjonariuszom Policji.

Zdj. Podlaski OSG

  • odzyskany samochód
    odzyskany samochód
do góry