Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Mistrzowie świata w szeregach Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mistrzowie świata w szeregach Straży Granicznej

Autor: Ewelina Szczepańska
05.12.2017

Funkcjonariusz z Placówki SG w Kłodzku mł. chor. SG Andrzej Juraszek zdobył złoty medal i tytuł mistrza świata wyciskając sztangę ważącą 162,5 kg w kategorii wagowej do 90 kg, w grupie Masters 40-44 Raw Amator, w ramach zawodów Federacji WPA. W Trójboju Siłowym w kategorii do 100 kg tytuł Mistrza Świata zdobył również funkcjonariusz z Placówki SG w Bobrownikach st. sierż. SG Mariusz Snarski.

Od 30 listopada do 1 grudnia w Siedlcach odbyły się 27 Mistrzostwa Świata Federacji WPA w trójboju siłowym. W zawodach startowało około 400 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wagowych i wiekowych.

W zawodach mł. chor. SG Andrzej Juraszek odniósł potrójny sukces. Wywalczył: złoty medal w kategorii Masters 40-44, złoto w klasyfikacji mundurowej do 90 kg oraz brązowy medal w kategorii Open Mundurowej. To kolejny sukces naszego siłacza, który od 23 lat zajmuje miejsca na podium. Natomiast Krzysztof Halczyk, były funkcjonariusz SG, zdobył złote medale w kategorii Masters 40-44 oraz w kategorii mundurowej do 140 kg.

W klasyfikacji Open według punktacji Wilks’a (przeliczone kilogramy: stosunek wagi zawodnika do uzyskanego ciężaru) pierwsze miejsce wywalczył także st. sierż. SG Mariusz Snarski, co dało mu złoty medal w klasyfikacji służb mundurowych. Łącznie uzyskał 745 kg w następujących kategoriach: przysiad ze sztangą - 280 kg, wyciskanie leżąc - 180 kg, martwy ciąg - 285 kg.