Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymano poszukiwaną ENA - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano poszukiwaną ENA

Ewa Gajewska
14.11.2017

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali kobietę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania. 31-latka - bezpaństwowiec - była ścigana przez niemieckie służby za oszustwa i fałszerstwa.

Do zatrzymania doszło wczoraj (13 listopada 2017 r.). 31-letnią kobieta próbowała wyjechać z Polski samochodem osobowym. Podróżna nie posiadała obywatelstwa żadnego kraju, a na stałe mieszkała we Włoszech. Podczas kontroli okazało się, że kobieta jest poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez władze Niemiec za oszustwa, fałszerstwa oraz podrabianie dokumentów. Dalsze decyzje w jej sprawie podejmie Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim.

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego, uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

zdj. Nadodrzański OSG

 

do góry