Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Maratończyk ze Straży Granicznej dogonił i zatrzymał sprawcę wypadku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Maratończyk ze Straży Granicznej dogonił i zatrzymał sprawcę wypadku

Magdalena Tomaszewska
13.11.2017

Funkcjonariusz Straży Granicznej z Olsztyna zapobiegł ucieczce sprawcy wypadku drogowego. Mężczyzna, który rozbił samochód na drzewie, liczył, że ucieknie z miejsca wypadku, nie docenił jednak kondycji funkcjonariusza startującego w wolnym czasie w maratonach. Po zatrzymaniu uciekiniera okazało się, że nie tylko znajduje się on pod wpływem alkoholu, ale jest również poszukiwany za kradzieże.

11 listopada br. jadący do służby funkcjonariusz Straży Granicznej na trasie Szymanki-Wielbark zauważył pojazd, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Świadkiem wypadku był również policjant z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. W rozbitym nissanie znajdowało się dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli, aby udzielić im pomocy, jednak poszkodowani nie chcieli jej przyjąć, a podczas rozmowy zachowywali się bardzo agresywnie. Nagle kierowca zaczął uciekać. Chciał ukryć się przed stróżami prawa w budynkach gospodarczych. Realizację planu udaremnił mu biegający w maratonach funkcjonariusz Straży Granicznej, który dogonił uciekiniera i przekazał policjantom ze Szczytna.

25-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego trafił do aresztu na 12 miesięcy za wcześniejsze kradzieże. Teraz dodatkowo odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG

  • rozbity samochód
    rozbity samochód
do góry