Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Pomagamy, bo tak trzeba - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pomagamy, bo tak trzeba

Magdalena Tomaszewska
10.08.2017

Pod koniec lipca czterej funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy wracali z nocnej służby, pełnionej na przejściu granicznym w Korczowej pomogli poszkodowanej w kolizji drogowej kobiecie. Na ręce Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG wpłynęły podziękowania za szlachetną postawę podległych mu funkcjonariuszy.

Kobieta opisuje, jak ważna dla niej była postawa czterech młodych mężczyzn, którzy jako jedyni zatrzymali się w miejscu wypadku i udzielili jej pierwszej pomocy: „Była to ogromnie stresująca sytuacja. Spod maski silnika unosił się dym, istniało ryzyko powstania pożaru. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali źródło zadymienia i ugasili je. Następnie, powiadomili służby ratunkowe i pomoc drogową. Również, miejsce gdzie doszło do zdarzenia: rejon węzła zjazdowegoz autostrady A4 w kierunku m. Korczowa, stwarzał potencjalne niebezpieczeństwo dla innych kierujących. Nie bez znaczenia było także ich wsparcie psychiczne….”

Tą godną naśladowania postawą wykazali się funkcjonariusze wracający z nocnej służby na przejściu granicznym w Korczowej: plut. SG Patryk Pięknik, plut. SG Piotr Świst, plut. SG Franciszek Bednarz oraz plut. SG Jakub Wiciejowski. Ich szlachetne zachowanie docenił Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, który przyznał każdemu z funkcjonariuszy nagrodę pieniężną.

do góry