Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymano nielegalnych imigrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano nielegalnych imigrantów

Autor : Ewelina Szczepańska
14.06.2017

W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali trzy grupy nielegalnych imigrantów.

13 czerwca funkcjonariusz - przewodnik psa służbowego z Placówki SG w Ustrzykach Górnych zatrzymał jednego obywatela Ukrainy, który nielegalnie przekroczył granicę z Ukrainy do Polski. W trakcie służby na „zielonej granicy” w rejonie źródeł Sanu pies służbowy Iron, 6-letni owczarek niemiecki, podjął trop i zaprowadził przewodnika do miejsca, gdzie ukrywał się  27-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał przy sobie dokumenty. Powiedział, że chciał dostać się do krajów Unii Europejskiej i podjąć prace zarobkową w jednym z państw członkowskich.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Horyńcu - Zdroju zatrzymali dwóch obywateli Indii w wieku 27 i 25 lat. W zatrzymaniu również pomogły psy służbowe: Jarys i Jano-owczarki niemieckie o specjalności psy tropiące.  Cudzoziemcy chcieli dostać się do Niemiec. Planowali podróż taksówkami do Warszawy i stamtąd pociągiem do Berlina. Przyznali, że przy organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy pomógł im nieznany obywatel Ukrainy, który z Kijowa przewiózł ich pod granicę polsko-ukraińską i wskazał kierunek marszu. Mężczyźni podczas nielegalnego przekroczenia granicy korzystali z nawigacji w telefonie komórkowym.

Kilka dni wcześniej, funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej wspólnie z funkcjonariuszami Policji z KPP w Jarosławiu oraz z funkcjonariuszami SG z Placówki w Medyce, zatrzymali trzech obywateli Mongolii. Mężczyźni, w wieku 25, 30 i 42 lata, prawdopodobnie również planowali wyjechać do Niemiec.

Wszyscy nielegalni imigranci, w ramach umowy o readmisji, zostali przekazani stronie ukraińskiej.

zdj. Bieszczadzki OSG

 

do góry