Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Narkotykowi recydywiści - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowi recydywiści

Dorota Bołotowicz
20.03.2017

19 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali kobietę i mężczyznę za posiadanie narkotyków. Dwa dni wcześniej te same osoby przewoziły 8,6 g marihuany.

17 marca funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji ujawnili narkotyki, do posiadania której przyznał się pasażer mazdy. Mężczyznę przesłuchano i zwolniono. 19-latkę, która prowadziła samochód przesłuchano w charakterze świadka i również zwolniono.
W związku ze sprawą przeszukano mieszkanie w powiecie łobeskim. Zatrzymano 26-letniego mężczyznę, u którego znaleziono 32 g marihuany.  Zabezpieczono również  urządzenia służące do uprawy konopi i przeszło 900 zł gotówki.

Dwa dni później funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali do kontroli drogowej w powiecie łobeskim mazdę. Podróżowała nią ta sama para osób. U 18-latka strażnicy graniczni znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. Po zbadaniu okazało się, że to amfetamina, do której przyznały się obie osoby. Zostały zatrzymane i przekazane Policji. Ta dodatkowo zbadała prowadzącą samochód 19-latkę. Tester wskazał na obecność w jej organizmie substancji narkotycznych. Funkcjonariusze Policji zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Dalsze postępowanie prowadzi Policja.

do góry