Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej 19 cudzoziemców zatrzymanych w ciągu jednej doby - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

19 cudzoziemców zatrzymanych w ciągu jednej doby

Magdalena Tomaszewska
04.01.2017

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu minionej doby zatrzymali 19 cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące w Polsce przepisy. Wśród zatrzymanych było 5 obywateli Rosji, 13 obywateli Ukrainy i jeden obywatel Mołdawii.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 5 obywateli Rosji w pociągu relacji Berlin-Warszawa. Cudzoziemcy posiadali niemieckie tytuły pobytowe, które uprawniały ich jedynie do pobytu na terytorium Niemiec. Rosjanie, którzy – jak tłumaczyli – chcieli w Warszawie odwiedzić rodzinę, zostali pouczeni o fakcie nielegalnego przekroczenia granicy oraz obowiązku udania się do państwa, które wydało im dokumenty.

Tego samego dnia funkcjonariusze SG zatrzymali 13 obywateli Ukrainy, którzy przeterminowali pobyt w Polsce, przebywali bez ważnej wizy lub innego tytułu pobytowego bądź cel ich pobytu był inny niż deklarowali. Zatrzymano także jednego obywatela Mołdawii, który nie posiadał dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce.

W wyniku przeprowadzonych postępowań administracyjnych 12 obywateli Ukrainy i obywatel Mołdawii  otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu, natomiast jeden obywatel Ukrainy postanowieniem Sądu Rejonowego został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

 

 

do góry