Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej „Zagubiony” w drodze do Szwajcarii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Zagubiony” w drodze do Szwajcarii

Magdalena Tomaszewska
03.01.2017

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej 31 grudnia zatrzymali obywatela Rumunii, który próbował nielegalnie przekroczyć granicę z Polski na Ukrainę. W ten nietypowy sposób chciał – jak tłumaczył – dostać się do Szwajcarii.

Podczas prowadzenia działań związanych z ochroną granicy państwowej funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dołhobyczowie zatrzymali mężczyznę, który próbował nielegalnie przejść przez granicę z Polski na Ukrainę. Zatrzymanym okazał się 46-letni ob. Rumunii, który w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznał, że zamierzał przekroczyć granicę państwa aby dostać się do Szwajcarii, gdzie aktualnie przebywa jego rodzina.

Funkcjonariusze wyjaśnili cudzoziemcowi w jakim rejonie Polski przebywa oraz jak bezpiecznie może wrócić do swojego kraju. Pouczyli go również o popełnionym wykroczeniu.

Funkcjonariusze NOSG zapobiegali już wcześniej nielegalnym próbom przekroczenia granicy państwowej z Polski na Ukrainę. Zazwyczaj były to jednak sporadyczne sytuacje, kiedy to obywatele Ukrainy, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z przedłużeniem swego pobytu na terytorium RP, próbowali w ten sposób wrócić do swojego kraju.

 

zdj. Nadbużański OSG

  • zatrzymany przy granicy
    zatrzymany przy granicy
do góry