Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Pilotażowy ruch pieszy na przejściu granicznym w Dołhobyczowie przedłużony do 30 czerwca 2017 r. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pilotażowy ruch pieszy na przejściu granicznym w Dołhobyczowie przedłużony do 30 czerwca 2017 r.

Ewa Gajewska
29.12.2016

W Dołhobyczowie granicę z Ukrainą będzie można przekraczać pieszo lub rowerem przez kolejne pół roku.

Przejście Dołhobyczów-Uhrynów cieszy się duzym zainteresowaniem podróżnych. W ciągu doby granicę przekracza pieszo lub rowerem około 1000 osób. Umożliwienie podróżnym przekraczania polsko-ukraińskiej granicy pieszo lub na rowerze w ramach pilotażu odbywa się  od 1 lipca 2015 r. i jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności.

Realizacja tego programu odpraw granicznych w ruchu pieszym realizowana jest dzięki porozumieniu Komendanta Głównego Straży Granicznej z Szefem Służby Granicznej Ukrainy. Porozumienie to zostało zawarte na podstawie art. 9 pkt. 1 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Ukrainy w sprawie przejść granicznych, sporządzonej w Warszawie dnia 18 maja 1992 r.

Drogowe polsko-ukraińskie przejście graniczne Dołhobyczów-Uhrynów jest w całości zlokalizowane po polskiej stronie. Kontrole graniczne przeprowadzają w tym miejscu zarówno polskie, jak i ukraińskie służby graniczne. Przejście przeznaczone jest dla całodobowego, międzynarodowego ruchu osobowego. Pod względem rozwiązań organizacyjnych i architektonicznych jest jednym z najnowocześniejszych przejść na granicy zewnętrznej z UE. Powstało, aby odciążyć sąsiednie drogowe przejścia graniczne z Ukrainą w Hrebennem i Zosinie, z których korzysta wielu podróżnych, udających się do Lwowa.

zdj. Nadbużański OSG

  • przejście graniczne Dołhobyczów–Uhrynów
    przejście graniczne Dołhobyczów–Uhrynów
do góry