Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podawał się za obywatela Węgier - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podawał się za obywatela Węgier

Ewa Gajewska
28.12.2016

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy, który posługiwał się wyłudzonym węgierskim paszportem. To już piąte w tym roku tego typu zdarzenie w Medyce.

43–letni Ukrainiec przedstawił do kontroli granicznej autentyczny węgierski paszport, wystawiony na dane 49–letniego obywatela Węgier. Pomimo tego, że w paszporcie umieszczony był wizerunek podróżnego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce szybko ustalili, że mężczyzna posługuje się wyłudzonym dokumentem. Cudzoziemiec miał przy sobie także prawo jazdy wydane przez władze Wielkiej Brytanii również na dane obywatela Węgier. 

Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. 43-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby 2 lata. Ponadto wydano mu decyzję zobowiązująca do powrotu na teren Ukrainy z jednoczesnym zakazem wjazdu do Polski przez 3 lata. Ze złożonych wyjaśnień wynika, że mężczyzna wyłudził dokumenty, gdyż przeterminował swój pobyt na terenie Unii Europejskiej.

W  tym roku na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 5 wyłudzonych paszportów węgierskich, dokumentami posługiwali się obywatele Ukrainy.

zdj. Bieszczadzki OSG

do góry