Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kosztowny żart podróżnego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kosztowny żart podróżnego

Ewa Gajewska
23.12.2016

500 zł mandatu kosztował żart pasażera, który zamierzał odlecieć wczoraj z wrocławskiego lotniska Strachowice do Doncaster. 19-letni podróżny podczas kontroli bezpieczeństwa powiedział, że ma bombę.

19-latek z Dolnego Śląska podczas kontroli bezpieczeństwa prowadzonej przez pracowników Straży Ochrony Lotniska żartował, że posiada bombę i materiały wybuchowe. Pracownicy SOL powiadomili o zdarzeniu funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu–Strachowicach. Pasażera i jego bagaż sprawdzono pod kątem pirotechnicznym i nie stwierdzono żadnych niebezpiecznych przedmiotów lub materiałów.

Mimo, że mężczyzna został pouczony o konsekwencjach takich oświadczeń i przeprosił za niefortunny żart, funkcjonariusze Straży Granicznej nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych. Kapitan samolotu, którym 19-latek miał odlecieć do Doncaster, nie zgodził się na zabranie dowcipnego podróżnego na pokład samolotu.

Przypominamy, że funkcjonariusze Straży Granicznej po otrzymaniu informacji o zagrożeniu, nawet przekazanej w formie żartu, dla zapewnienia bezpieczeństwa podejmują szereg czynności sprawdzających.

zdj. Nadodrzański OSG

do góry